WW2 COMBATIVES

В 1940 році Вільям Ферберн зі своїм другом Еріком Ентоні Сайксом, які багато років тренували поліцейських у Шанхаї, повернулися до Великої Британії, і були залучені до підготовки розвідників і диверсантів. До основи системи комбатівз, яку створив і викладав Ферберн, лягли різні види бойових мистецтв, які він вивчав протягом життя – від боксу, боротьби та сават до дзюдо, джиу джитсу і китайського гунфу.

Вільям Ферберн

Ферберн і Сайкс стали інструкторами у підрозділах британської розвідки, серед яких були Секретна Розвідувальна Служба (SIS, що передувала MI 6) та Управління Спеціальных Операцій (SOE), а також у загонах королівської морської піхоти, десантників і місцевих сил самооборони (Home Guard).

З 1942 року Ферберн знаходився в Канаді, де навчав місцевих оперативників у так званому Camp X (також відомому як Школа Спецпідготовки № 103). Сайкс залишився в Англії і працював з оперативниками SOE, які виконували завдання в тилу ворога, займаючись шпигунством, саботажем і диверсіями.

Вільям Ферберн та Ерік Сайкс

Після того, як США вступили у війну, Ферберн почав навчати американських оперативників Управління Стратегічних Служб (OSS) і військових, співпрацюючи з американськими інструкторами, зокрема, з Рексом Еплгейтом та іншими.

Система, яку створили Ферберн та Еплгейт, вони називали “Дефенду” (від слова defense – “захист”). Також сам Ферберн іноді використовув термін gutter fighting (“брудна бійка” – від gutter – “міські нетрі”).

Арсенал комбатівз тих часів був простий, але беззаперечно ефективний:
– Tiger`s claw (тигрячі пазурі) – удар долонею, після якого пальці атакують очі
– Chin jab – удар у підобріддя п’ятою долоні
– Edge of hand blow – удар ребром долоні в шію або в голову
– Cradle blow – удар пальцями “виделкою” у горло
– High kick – удар ногою у пах або у низ живота (high – високий, бо вище цього рівня у системі Ферберна не били)
– Stamp kick – “топаючий” удар ногою в коліно чи в стегно
– Smash down kick – ламаючий удар ногою у гомілковостопний суглоб зблизька
– Groin srtike – удар долонею у пах
– Knee kick to groin – удар коліном у пах
– Head butt – удар головою